מיומנויות-ניהול

הסוד של ניהול ומנהיגות בעולם גלובלי


האם ייתכן שהעולם העסקי המתפתח יקפא על שמריו בכל הנוגע לפיתוח מיומנויות ניהול? אם זה נשמע לנו לא כל כך סביר, אז איך זה שתוכניות הלימודים בתחום הניהול והייעוץ הארגוני כמעט ולא השתנו ביחס לשינויים המפליגים העוברים על השוק העסקי? איך זה שארגונים גדולים ובינוניים ממשיכים להתנהל בשיטות מהמאה הקודמת ואינם מתאימים את עצמם בהיבט הניהולי והארגוני לשינויים שנובעים ממהפיכת המידע ומתהליכים של גלובליזציה? איך זה שארגונים גדולים ובינוניים אינם מסוגלים לעמוד בקצב השינויים המהיר שמכתיב השוק ואינם מוצאים את הפטנט להתאים את עצמם לשינויים במהירות ולהמשיך להתקיים מבלי להכנס לכאוס תפעולי כל שני וחמישי? איך זה שהם אינם מצליחים להחלץ מהלופ הבלתי פוסק של כיבוי שרפות?

לדעת שאתם פועלים בתוך מערכת מורכבת

הסוד המרכזי של ניהול ומנהיגות בעידן של גלובליזציה ומודעות לדינמיקה המסחררת בסביבה העסקית שלכם הוא להבין שאתם פועלים בתוך מערכת מורכבת. מערכת מורכבת היא מונח מוכר בתחום מדעי החיים ובתחום ההנדסה. בשנים האחרונות התפתחו שיטות ניהול מתקדמות המבוססות על חוקיה של מערכת מורכבת ואפיוניה. מערכות מורכבות מתנהגות בצורה מסויימת, ראה כאן על מאפייניה של מערכת מורכבת, והחוקים הללו מתקיימים גם בתוך חברות וארגונים, ומפעילים קודים סמויים מהעין של התנהלות.

הבנת החוקיות של דרך פעולתן של מערכות מורכבות היא הבסיס לניהול מודרני וחכם של חברות וארגונים, התאמתם לשינויים הפוקדים את השוק והסביבה העסקית במהירות רבה, ונטילת ההובלה על ידי יצירת חדשנות, שמסתתרת ב"צינורות" של המערכת וניהול נכון יכול להציפה ולייצר לארגון יתרונות רבים בשוק תחרותי.

ייעוץ ארגוני למערכות מורכבות או פיתוח מיומנויות ניהול מתאימות

במוקדם או במאוחר יהפוך התחום של ייעוץ ארגוני למערכות מורכבות, למונח שגור ממש כמו ניהול רזה (lean management) ומושגים אחרים בתחום הניהול שנשמעו מאוד חדשניים בתחילת דרכם והפכו לשיטות ניהול רווחות. לצד ההתפתחות המתודולוגית של תחום הייעוץ לארגונים שהינם מערכות מורכבות, אנו מציעים לכם ללמוד את עקרונות הניהול על פי גישת המערכות המורכבות בקורס "ניהול ומנהיגות במערכות מורכבות". הקורס יעניק לכם לא רק הבנה ותפיסה מחודשת של הארגון בו אתם פועלים, יפתח לכם צוהר לעולם חדש של תובנות שיבהירו לכם למה זה נראה לפעמים כאילו לארגון יש חיים משלו, למרות כל הפעולות שאתם נוקטים כדי להכתיב לו דרכי פעילות אחרות, וכלים מעשיים לניהול חכם שיפיק מהמערכת את אוצר האינטליגנציה הארגונית שגלום בה.

מתעניינים? סקרנים לגלות את העולם החדש והמופלא של מערכות מורכבות בארגונים? מעוניינים לגלות את סוד הניהול והמנהיגות בעולם מורכב? צרו עמנו קשר עוד היום בטל. 03-6358051 או בנייד 054-4281148